sobota 15. ledna 2011

Týden s babičkou Pavlínkou

V druhé třetině ledna jsme měli domluvenou jako zálohu v případě porodu babičku Pavlínku. A tak jsme si ji jeli 9. do Prahy na Florenc vyzvednout. Byla z toho taková pěkná večerní procházka, akorát mladý pán byl nějaký lenivý a jenom se vozil. Pak se diví, že večer nemůže usnout ;o) Ještě že rodiče už se vůůůůbec nediví.

Dále následoval klasický program. Pondělní cvičeníčko, kde jsme zapojili i babičku a seznámili ji se 4lístkem. V úterý jsme předvedli zpíváníčko a seznámili babi s Dančou a Fílovou největší kamarádkou Verunkou. Taky jsme ji ukázali, jak chodíme krmit kačenky. Ve středu už babi hlídala sama, neboť byla dopoledne na programu další kontrola v porodnici. Takže já jsem si zase přečetla kus knížky a Fíla to s babičkou v pohodě zvládl. Jen se vše kvůli špatnému monitoru protáhlo, takže jsme odjezd na tradiční plavání zvládli tak tak. Mladý pán se totiž pochopitelně v této krizové situaci hodlal v klííídku napapat a pak ještě dělal drahoty s přebalováním. Tyhlety fórky pak jistí hláškami typu: „mám tě rád“.

Ve čtvrtek jsme si dali pro změnu kontrolní monitory. Tentokrát vše v pořádku. Holt si to dítě začíná mámu takovým zvláštním způsobem taky trošku nárokovat. Mezitím k nám na návštěvu dorazila Markétka s Terezkou. Tak si aspoň s mamkou pokecaly. Jen se jim tam do toho připletla ještě paní Nešpůrková, která si chtěla půjčit Fílu.

No a v pátek jsme babičce předvedli tradiční shopping v Europarku, kam chodí Fíla zásadně kvůli mašinkám. Taky je zase o další mašinky (Henryho a Růženku) bohatší. Ale zvládli to s babi výborně. Strávili v obchodě minimálně 2-3 hodiny. Večer pak padla další zásadní hláška. To když si táta odnášel Fílu na rukách nahoru. Fíla se na něj zadíval, pohladil ho po tváři a řekl: „táto, ty jsi ale krásný“ jo jo…umí to s námi dobře, ten klučina.

V sobotu už ale dopoledne odvážíme babičku na bus, aby dědovi Zdendovi nebylo doma moc smutno. A odpoledne jedeme klasickou vycházku a večer končíme u Daníka.

Žádné komentáře: