sobota 18. ledna 2014

Nabitá sobota

Ráno se uvolnilo místo na Kamčiném plavání, hned jsme po tom skočili. Znamenalo to ale, že jsme Kamču museli vzbudit (šikulka vydržela spát docela dlouho; snažím se je v sobotu držet v posteli co nejdéle…). A pak už to šlo ráz na ráz – nasnídat, oblíknout, vyrazit. Soňa zůstala doma, resp. měla v plánu jet utrácet peníze, my si tedy užívali Čtyřlístek sami. Plavání s Kami mě fakt baví, do všeho jde s chutí a s úsměvem (snad jen s výjimkou plavání na zádech). Fíla si tu půlhodinu užíval potápění na schodech, takže dobrý.

Pak rychle osušit, oblíknout, abychom se za necelou půlhodinu znovu převlíkali do plavek, resp. Fíla. Kami měla hlad, takže jsme zůstali v herničce a pojídali připravenou sváču a zapíjeli to kafíčkem. Po skončení Fílova plavání jsme se už nějak dlouho nezdržovali, neboť jsme se nakonec rozhodli jít odpoledne na Čtyřlístkem pořádaný karneval. A ještě jsme neměli hotové masky.

Doma jsme se tedy vrhli na vystřihování sněhových vloček z papíru pro Kamču (jde za sněhovou vílu:-) a vyrábění rampouchů z alobalu pro Fílův kostým, který se rozhodl jít za Ledového krále. Sám si vytvořil korunu z papíru. Ani jsme neměli moc času se doma zdržovat, museli jsme vyrazit. Oba uličníci cestou na karneval usnuli v autě, tak jsme je na místě nechali chvilku prospat, ale čas byl neúprosný, takže si dali jen takový krátký „restart“. Na karnevalu bylo poměrně dost lidí, takže jsme u všech soutěží museli čekat. Děti ale byly šikovné a vše zvládly, takže je odměna neminula. Fíla pak sice hned chtěl jet domů, ale ještě jsme více než hodinu vydrželi na místě (aniž bychom kohokoliv přemlouvali). Možná byla tím motive i tombola, kde jsme nakonec přece jen nějakou tu cenu získali (a to byl Fíla opravdu šťastný). Asi bychom na karnevalu vydrželi ještě déle, ale byli jsme na večer domluveni s Čejkovými na hráčském dýchánku.

Přišli k nám prakticky chvíli po našem návratu, takže museli počkat, než se navečeříme. Pak jsme děti nechali napospas jejich hrám a televizi, resp. filmu Já padouch 2. A vydrželi u toho někdy do 10. hodiny. My už mezitím Čejkovým vysvětlili Carcassonne a zahráli si s nimi první hru. Moc mě to po tak dlouhé době bavilo, byť jsem nevyhrál:-) Každopádně vypadalo to, že i Čejkovým se hra líbila, tak snad to nebylo naposledy. Závěrem jsme pak hráli už jen Jungle Speed včetně rozšíření, slušné maso, obzvláště kartička „sleduj sousedovy karty“ je fakt šílená…

Žádné komentáře: